Uzgadnianie kont – zadanie całościowe

Teoria teorią, ale nie oszukujmy się, jeżeli nigdy nie uzgadniałeś kont, w sposób który opisałam w poprzednich wpisach – będzie ciężko zrozumieć mechanizm. Dlatego też przygotowałam zadanie całościowe z uzgodnieniem.

Plik obejmuje księgowania od stycznia do kwietnia 2020 r., uzgodnienie sald oraz potrzebną dokumentację do uzgodnień. Nie opisywałam operacji, ponieważ opis transakcji wskazuje, co to za operacja.

Parę wyjaśnień:

  • rodzaj konta w księgowaniach B- bilansowe, W- wynikowe
  • NKUP/KUP było potrzebne do kalkulacji CIT
  • zakładamy w kalkulacji stawkę 19%
  • zakładamy, że spółka jest podatnikiem VAT i dokonuje czynności opodatkowanych

3 thoughts on “Uzgadnianie kont – zadanie całościowe

  1. Trafiłem na ten blog całkiem niedawno i muszę przyznać, że wykonałaś z tymi wpisami kawał dobrej roboty. Dzięki nim mam okazję pogłębić swoją wiedzę związaną z księgowością. Trochę przykro, że ostatni wpis ma już prawie rok, fajnie jakbyś wróciła do pisania. Może warto poruszyć temat programów do rozliczania pit? Myślę, że byłoby to pomocne dla wielu osób. Pozdrawiam

  2. Księgowy cały czas musi się uczyć. Szczególnie gdy zmieniają się przepisy podatkowe i wtedy przydatne są różnego rodzaje blogi takie jak ten. Często korzystam z takich źródeł wiedzy dla księgowych. Czasem też szukam jakiś tekstów opisujących trudne przypadki jakie księgowy spotkał w swoim życiu zawodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.